Znaki towarowe

Niekonwencjonalne znaki towarowe

Niekonwencjonalne znaki towarowe

Czy wiesz, że znakiem towarowym oprócz nazwy czy logo może być także zapach świeżo skoszonej trawy lub określona melodia? Znaki takie nazywane są niekonwencjonalnymi znakami towarowymi. Jednak zarejestrowanie niekonwencjonalnego znaku towarowego jest dosyć trudne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, czytaj dalej.

Zastrzeżenie znaku towarowego

Zastrzeżenie znaku towarowego

Znaki towarowe są to oznaczenia służące do oznaczania towarów lub usług. Dzięki nim klient może dokonać zakupu konkretnego produktu danej marki. W tym artykule znajdziesz ciekawe informacje na temat tego, co to rejestracja znaku towarowego, gdzie można jej dokonać, oraz jakie są korzyści zastrzeżenia znaku towarowego. 

Jakie są kategorie znaków towarowych

Jakie są kategorie znaków towarowych

Czy wiesz, że możesz zdobyć ochronę znaku towarowego nie tylko indywidualnie? Możesz zastrzec znak towarowy wspólnie z innym przedsiębiorcą lub korzystać ze znaku towarowego razem z całą grupą przedsiębiorstw w ramach określonej organizacji. Czytając artykuł dowiesz się, jakie są kategorie znaków towarowych, a podsumowanie da Ci jasny obraz klasyfikacji.

Dlaczego nie warto używać cudzych znaków towarowych

Dlaczego nie warto używać cudzych znaków towarowych

Za naruszenie znaku towarowego mogą grozić poważne konsekwencje. Nie każde użycie cudzego znaku towarowego jest nielegalne! Jeżeli chcesz wiedzieć, co może grozić Ci za naruszenie znaku towarowego oraz w jaki sposób można używać go legalnie, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Bądź świadomy obowiązującego prawa!

Kiedy można używać cudzego znaku towarowego?

Kiedy można używać cudzego znaku towarowego?

Znaki towarowe można zarejestrować w odpowiednim urzędzie, po to, by mieć wyłączność w jego używaniu. Posiadanie zarejestrowanego znaku towarowego pozwala na zakazanie innym podmiotom posługiwania się danym znakiem w celach zarobkowych i zawodowych. Istnieją jednak pewne wyjątki, kiedy użycie cudzego znaku towarowego jest możliwe.

Rejestracja znaku towarowego krok po kroku

Rejestracja znaku towarowego krok po kroku

Masz stworzoną chwytliwą nazwę lub logo dla swojej firmy i chcesz je zarejestrować jako znak towarowy? Chcesz wiedzieć jak wygląda proces zastrzegania znaku towarowego? Przeczytaj ten artykuł, w którym został przedstawiony proces rejestracji znaku towarowego krok po kroku.

Co to jest znak towarowy

Co to jest znak towarowy

Tworząc nazwę lub logo dla swojej firmy warto zadbać o ich ochronę. W jaki sposób? Najlepszym sposobem jest zastrzeżenie ich jako znak towarowy. Co to jest znak towarowy? Jak chronić znak towarowy? Czy ochrona znaku towarowego jest konieczna? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. 

Różnica między symbolami ® i ™

Różnica między symbolami ® i ™

Do odróżnienia produktów jednego przedsiębiorcy od produktów innego przedsiębiorcy służą ich oznaczenia - znaki towarowe. Patrząc na znaki towarowe pojawiające się na rynku, często można zauważyć towarzyszące im małe oznaczenia takie jak lub ™ lub ®. Co oznaczają te litery i jaka jest między takimi symbolami różnica? Po przeczytaniu artykułu, oznaczenia nie będą tajemnicą! A zdobytą wiedzę z pewnością wykorzystasz.

Czy warto rejestrować znaki towarowe

Czy warto rejestrować znaki towarowe

Wielu przedsiębiorców, rozpoczynających swoją działalność lub też odnoszących pierwsze sukcesy na rynku, zaczyna zastanawiać się nad tym, jak skutecznie chronić swoją firmę oraz coraz lepiej wypromowaną markę. Poniżej znajduje się zestawienie plusów i minusów rejestracji znaku towarowego oraz podsumowanie, czy warto zarejestrować znak towarowy.

Klasyfikacja towarów i usług

Klasyfikacja towarów i usług

W momencie, gdy przedsiębiorca decyduje się na zastrzeżenie znaku towarowego, musi zmierzyć się z wypełnieniem podania o rejestrację znaku. Poza podaniem swoich danych oraz przedstawieniem samego znaku konieczne jest wyliczenie klas towarów i usług, dla których logo ma zostać zarejestrowane. Czytając artykuł, dowiesz się, jak rejestrować znak towarowy w odpowiedniej klasyfikacji.


Zanstrzeżenie znaku towarowego
Jak stworzyć nazwę marki?

Tworzenie nazw firm
Logo dla firmy

Gotowe nazwy dla firm