Rejestracja nazwy i logo

System sprzeciwowy w rejestracji znaku towarowego

System sprzeciwowy w rejestracji znaku towarowego

W procedurze rejestracji znaku towarowego występuje możliwość zgłoszenia sprzeciwu. Jeśli chcesz  dowiedzieć się więcej na ten temat, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Opisuje bowiem, co należy rozumieć poprzez system sprzeciwowy oraz kto i kiedy może taki sprzeciw zgłosić. 

Procedury rejestracji nazwy i logo firmy

Procedury rejestracji nazwy i logo firmy

Nie zwlekaj – zapewnij skuteczną ochronę nazwie Twojej firmy i jej logo, i zastrzeż je jako znak towarowy. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania: jak wygląda rejestracja znaku towarowego w Polsce, w Unii Europejskiej i na świecie? Którą procedurę rejestracji nazwy i logo firmy powinieneś wybrać? 

Ile kosztuje zastrzeżenie nazwy i logo firmy?

Ile kosztuje zastrzeżenie nazwy i logo firmy?

Zastrzeżenie nazwy i logo firmy może przynieść Ci wiele korzyści: prawo do wyłącznego używania oznaczenia, zwiększenie wartości i zaufania Twojej firmy, ochronę przed nieuczciwą konkurencją. Oczywiście wiąże się to z pewnymi kosztami, jednak śmiało możesz potraktować je jako inwestycję, która z wielkim prawdopodobieństwem Ci się opłaci. Ile kosztuje zastrzeżenie znaku towarowego?

Na czym polega zastrzeżenie nazwy i logo firmy?

Na czym polega zastrzeżenie nazwy i logo firmy?

Podczas budowania marki oraz wizerunku firmy nieocenioną rolę grają znaki towarowe. To one pozwalają klientom na rozróżnienie towarów oraz ponowny zakup tego, który najbardziej im odpowiada. Znakiem towarowym jest oznaczenie nadające się do odróżnienia od siebie towarów i usług jednego przedsiębiorcy, od towarów i usług pochodzących od innego przedsiębiorcy. Ze względu na ich szczególną rolę, można zwiększyć przysługującą im ochronę prawną poprzez zastrzeżenie znaku towarowego.

Zanstrzeżenie znaku towarowego
Jak stworzyć nazwę marki?

Tworzenie nazw firm
Logo dla firmy

Gotowe nazwy dla firm